ISAVELA איסבלה ישראל

טיפים לבחירת חזיית לחץ

כחלק מההחלמה לאחר ניתוחי חזה חשוב מאוד ללבוש חזיית לחץ. לפניכן כל הטיפים כיצד לבחור את החזייה המתאימה לכן ביותר

בשעה טובה עברתן ניתוח חזה וכעת עומדת בפניכן תקופת החלמה מאתגרת. כדי לעבור אותה בשלום ובנוחות מירבית, חשוב מאוד ללבוש במשך שבועות ספורים לאחר הניתוח חזיית לחץ.  תהליך לבישת החזייה הוא חלק בלתי נפרד מההחלמה וכחלק מהוראות הרופא המנתח.

חזייה זו מיועדת לנשים שעברו ניתוחי חזה כמו – הגדלת חזה, הקטנת חזה, הרמת חזה, שחזור שד או ניתוח לכריתת שד. חזיית הלחץ, כמו שמרמז שמה, מולבשת על החזה ומפעילה לחץ על אזור החזה. מטרת החזייה שמפעילה לחץ לשמר את תוצאות הניתוח, למנוע משתלי הסיליקון לזוז, ולקבע את מתאר העור והחזה. בנוסף, החזייה מפחיתה כאבים ונפיחויות, מקלה על תהליך ההחלמה, ואך מזרזת אותו.

עומדת לעבור ניתוח חזה? חשוב מאוד לבחור את החזייה בתבונה. ניתוחי חזה אלו לרוב ניתוחים בתחום האסתטיקה, ומלווים בהכנה רבה מצד המנותחת, כמו בחירת המנתח לאחר תחקיר ובדיקה מעמיקה, בירורים על אופי הניתוח, התוצאות, ועוד שאלות שצצות ועולות. כמו ההשקעה והבירורים שאישה עושה לפני הניתוח ושנוגעים לניתוח, עליה גם להתייחס לתקופת ההחלמה ברצינות הראויה. הדבר חשוב לשם קבלת התוצאות הטובות ביותר עבורה לאחר הניתוח. לשם כך עליה להתייחס ברצינות לכל הנחיות הרופא. ואחת מההנחיות מהרופא היא לבישת חזיית לחץ, שמלווה את המנותחת גם בבית לאחר הניתוח, ומהווה חלק גדול בהחלמה לאחר הניתוח.

אז אם אתן זקוקות לחזייה לאחר ניתוח, לפניכן כמה טיפים לרכישת חזיית לחץ. איך תדעי שבחרת לעצמך את החזייה המתאימה להחלמה? הנה כמה נקודות חשובות שיסייעו לך לדעת.

נוחות מירבית

לאחר ניתוח חזה, עליכן ללבוש חזיית לחץ במשך כל שעות היממה, כולל בזמן השינה. לכן, ישנה חשיבות גדולה לכך שהחזייה תהיה נוחה לכן. בחרו בחזייה נושמת, נעימה וקלה על הגוף שלא תציק לכן, שתעניק תמיכה מלאה לחזה כך שהוא לא יברח לצדדים וכך שהחזיה לא תלחץ לכן על התפרים. מומלץ לבחור בחזייה בעלת פתיחה קדמית, שיותר קל להלביש אותה ותספק לכן נוחות מקסימלית.

לחץ אופטימלי על החזייה

כאמור, המטרה של החזייה הרפואית היא להפעיל לחץ אופטימלי על החזה במטרה לשמור על תוצאות הניתוח הרצויות. חשוב לוודא שהחזייה אכן עושה זאת, ושהיא מוגדרת כחזיית לחץ רפואית. חזייה רגילה או חזיית ספורט לא תבצע את המשימה הזאת. מנגד, חשוב שהחזייה לא תפעיל לחץ חזק מדי על מנת שלא לגרום לכאבים מיותרים. אם כך, חזייה טובה אמורה גם להפעיל לחץ על החזה למען תהליך ההחלמה, וגם להפחית את הכאבים שלכן לאחר הניתוח.

חזיית לחץ המתאימה למידתכן

החזייה הרפואית היא כאמור אינה חזייה רגילה. יש לה תפקיד חשוב בדרך להחלמה מניתוח חזה. ומסיבה זו בחירת המידה המתאימה היא אף חשובה יותר מאשר בכל חזייה רגילה אחרת. בחירת המידה תיעשה על פי מקרא מידות או על פי התייעצות עם גורמים מומחים. הקפידו להזמין מחברה עם שירות לקוחות אדיב שיוכל לסייע לכן לבחור את המדיה המדויקת עבורכן. כאשר המידה מתאימה, הלחץ על החזה יהיה נכון, כזה שלא יגרום לכאבים אלא יפחית כאבים.

בד נעים לגוף ולהרגשה

גם לבד של החזייה יש חשיבות רבה. בחרו בחזייה שמיוצרת מבד היפואלרגני שאינו גורם לגירויים וגירודים ומונע היווצרות של חיידקים, פטריות וזיהומים בעור. כמו כן, ודאו שבד החזייה מנדף את הנוזלים שמצטברים באזור החזה לאחר הניתוח.

חזייה בעלת עמידות

מכיוון שהחזייה היא בשימוש יום יומי, כדאי גם לוודא שבד החזייה נשמר לאורך זמן ושישרוד שימוש ממושך וכביסות מרובות. לכן, הקפידו לבחור חזיית לחץ מבד אלסטי וגמיש, שמאפשר לחזייה להימתח ולשוב למצבה המקורי. בשוק קיימות חזיות החלמה שהן אלסטיות לארבעה כיוונים. הגמישות מאפשרת לבד להיות עמיד יותר. עמידות גבוהה תסייע לתפקוד החזייה כחלק מההחלמה.

אישורים ועמידה בתקנים

בחרו לרכוש חזיית לחץ בחברה שמתמחה בייצור בגדי לחץ רפואיים להחלמה לאחר ניתוחים וטיפולים רפואיים. ודאו שמדובר בחברה שעומדת בתקנים המחמירים ובעלת אישורים של משרדי הבריאות העולמיים.

מחירים נוחים

זכרו כי קיימות חזיות לחץ טובות ואיכותיות בשוק, שמחירן לא בהכרח יקר יותר. לפני הרכישה תוכלו לבצע סקר ובירור מחירים, ולבחור חזייה טובה במחירים נגישים.

המלצות

והנה טיפ נוסף לסיום: קיימות מגוון של חזיות והבחירה עלולה להיות מבלבלת. לכן, חשוב לבדוק המלצות לחזיות לחץ. כדאי לבקש המלצות לחזיות מנשים שעברו ניתוחי חזה וכמובן לבקש המלצה מהרופא האסתטי שלכן.