מדבקות סיליקון לצלקות - יריעות סיליקון לצלקות לאחר ניתוח

יריעות סיליקון הן מדבקות המסייעות בשיפור נראות צלקות, בזכות סגולותיו של הסיליקון אשר נודע כתורם בריפוי רקמות צלקת. היריעות מתאימות במיוחד לצלקות הנגרמות כתוצאה מניתוחי בטן ולב, והן מסייעות בטשטוש, הבהרה והשטחה של אזור הצלקת. המדבקה מומלצת על ידי מנתחים פלסטיים מובילים כחלק מתהליך הריפוי.

צלקות הן דבר שכיח כאשר מדובר בניתוחים פלסטיים והליכים כירורגים כמו ניתוחי לב, ניתוח קיסרי או ניתוח מתיחת בטן. עם זאת, ההשפעה שלהן על המטופל/ת עלולה להיות רבה ולהוביל להתפתחות דימוי גוף שלילי, תחושת חוסר בטחון ואפילו בושה, המובילים לירידה באיכות החיים. החדשות הטובות הן שכיום ניתן לשפר באופן ניכר את נראות הצלקות הללו ולהפוך אותן לבולטות הרבה פחות. השימוש ביריעות סיליקון לצלקות לאחר ניתוח מומלץ על ידי מנתחים פלסטיים בעולם כולו, כאמצעי לריפוי ושיפור מראה הצלקת. הסיליקון הרפואי מוכח קלינית כתורם לשיפור גודל הצלקת, הצבע והמרקם על צלקות ישנות וחדשות כאחד.

למה דווקא סיליקון?

סיליקון רפואי הוא החומר הנפוץ ביותר כיום לטיפול בהפחתת צלקות. הוא ידוע כתורם לשיפור תהליך ההחלמה של צלקות, לרבות הגודל, הצבע ומרקם הצלקת והשימוש בו מומלץ על ידי רופאי עור ומנתחים פלסטיים מובילים בארץ ובעולם. בנוסף הסיליקון מאפשר הקלה בגירודים וגירויים שונים אשר נגרמים בעקבות הצלקת. מחקרים שבוצעו בנושא מוכיחים כי השימוש בסיליקון יוצר מחסום מגן מעל הצלקת, אשר מונע ייצור של עודף רקמת צלקת במשך תהליך ההחלמה. הסיליקון למעשה מגן על הרקמה המצולקת מפני התפתחות של חיידקים באזור וכך מונע ייצור מואץ של קולגן הנגרם על ידי חיידקים הנמצאים ברקמת הצלקת.

יריקות סיליקון – למי זה מיועד?

יריעות סיליקון הן מדבקות המיועדות לשימוש רפואי. הן מסייעות בטשטוש, השטחה, הבהרה וריפוי טוב יותר של צלקות לאחר ניתוחים שונים באזור החזה והבטן. היות ולא ניתן להעלים מרקם צלקת לגמרי, היריעות מסייעות לצלקת לקבל מראה קרוב יותר למרקם הטבעי ולצבע העור של המטופל/ת. המדבקות שקופות ומכילות סיליקון, אשר תורם בשיפור תהליך ההחלמה של צלקות חדשות או ישנות. הן מטפלות בצלקות היפרטרופיות וקלואידיות אשר נובעות מפציעות, כוויות, ניתוחים, אקנה ועוד והן אפקטיביות גם במקרים של צלקות אשר נוצרו לפני שנים רבות. היריעות מתאימות לכל סוגי הצלקות, אך בתנאי שהצלקת נסגרה במלואה.

יריעות סיליקון

השימוש ביריעות מיועד לכל מי שמרגיש אי נוחות בעקבות היווצרות צלקת שונות, בין אם מדובר באי נוחות פיזית כגון גירוי או גרד ובין אם ההפרעה מתרכזת בעיקר ברובד הרגשי, כגורם המשפיע על דימוי הגוף של המטופל/ת.

כך זה עובד

יריעות סיליקון לצלקות מיושמות כמדבקה אותה יש להדביק ישירות על אזור הצלקת. היריעות בעלות מרקם חלק אשר מתמזג עם מרקם העור ללא הפרעה. הן גמישות מאוד ומאפשרות נוחות תנועה מרבית. הן היפואלרגניות ואינן גורמות לגירויים בעור.

בכדי ליהנות מתוצאות מקסימליות חשוב לשטוף היטב את אזור הצלקת במים וסבון, לייבש לגמרי ורק אז להדביק את היריעה. כמו כן מומלץ להשתמש ביריעות הסיליקון במשך לפחות 6 שעות רצופות ביום.

יריעות סיליקון לצלקות לאחר ניתוח ניתנת לשימוש רב פעמי. הן בעלות דבק חזק ועמיד, אשר ניתן לשימוש עד 6 שבועות, כך ניתן להשתמש באותה יריעה שוב ושוב עד שהדבק נחלש ויש צורך בהחלפת היריעה.

עוד יתרונות בולטים של יריעות הסיליקון

קלות ומשקל ודיסקרטיות – המדבקות קלילות ומתמזגות עם מרקם העור מבלי לייצר הפרעה בתנועה או תחושת גירוי. בנוסף, לא ניתן להבחין בהם מתחת לבגדים.

קלות ליישום – ניתן להשתמש באופן עצמאי ולהדביק ישירות על אזור הצלקת. את היריעה ניתן לגזור בקלות ולהתאים בדיוק לגודל המבוקש.

מאפשרות שימוש נוח במיוחד – מתאימות לכל סוג אקלים ובעלות עמידות מרבית, גם בפני מים.

מספקות הגנה – היריעות מעניקות לחות ומגנות על הצלקת תוך הפחתת אדמומיות, גירוד ואי נוחות.

בטוחות לשימוש – יריעות הסיליקון מאושרות ע”י FDA האמריקני כך שניתן להשתמש בהן ללא כל חשש.

עוד יתרונות בולטים של יריעות הסיליקון

  • אמצעי זהירות: אין להשתמש ביריעות סיליקון על פצעים פתוחים. בכל מקרה בו מופיע פצע, אדמומיות או גירוי על גבי צלקת קיימת, יש לעצור את השימוש ביריעות ולהמתין עד לריפוי מלא של הפצע או הגירוי. בנוסף מומלץ להתייעץ עם רופא המשפחה.
  • ניקיון: בכדי לשמור על היגיינה ולמנוע התפתחות של גירויים ובקטריות בעור, חשוב לשטוף את יריעת הסיליקון במים וסבון לאחר כל שימוש ולייבש בעדינות באמצעות טפיחות קלות, בכדי לא לפגוע במרקם העדין של הסיליקון.
  • משך שימוש מומלץ: תקופת הטיפול הראשונית המומלצת ביריעות סיליקון עומדת עד 90 יום. עם זאת חשוב להתייעץ עם הרופא המטפל בכדי לקבל הנחיות מדויקות בהתאם למצב הצלקת ולנתוני המטופל.
  • חשוב לסיים את משך תקופת ההחלמה לאחר הניתוח ולהמתין עד אשר הצלקת תגליד באופן מלא, לאחר הסרת התפרים וללא פצעים פתוחים, הפרשות או גירויים.
צרי קשר

כל שאלה אנחנו פה בשבילך

כתבות נוספות
מחטב גוף שלם לאחר ניתוח, מחטב מומלץ

מחטב גוף שלם

מחטב גוף שלם לאחר ניתוח עומדת לעבור ניתוח שאיבת שומן? הכירי את הבגד שיאפשר לך לשפר את תוצאות הניתוח, להפחית את עוצמת הכאב בימים שלאחר

קרא עוד »

שאיבת שומן מהסנטר

שאיבת שומן מהסנטר: ההליך הרפואי שיאפשר לכם ליהנות ממראה צעיר, חיוני ומחוטב יותר תוך זמן קצר. שאיבת שומן בסנטר מאפשרת למטופל לקבל קו לסת מסותת

קרא עוד »
לשיחה לחצי כאן
1
💬 יש לך שאלה?
MEDSHAPE
היי 👋
נשמח לשוחח בוואטסאפ